<!--Licencja<sup>na</sup><b>Reksia</b>-->
Założycielka i Fundatorka

Helena Filek-Marszałek / h.filek-marszalek@fundacjareksio.org /

– prywatnie „mama” pieska Reksia;
– z pasji przyjaciółka dzieci, zwierząt oraz artystów; filantropka od lat prowadząca działalność pożytku publicznego, wspierająca takie inicjatywy jak: Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Honorowa patronka takich imprez sportowych dla dzieci jaki: “Puchar Reksia” w Bielsku-Białej Stowarzyszenia Klub Sportowy „Live” - zawodów narciarskich dla dzieci oraz Turnieju Reksia w Rzeszowie - zawodów sportowych dla przedszkolaków;
– z zawodu reżyser filmów rysunkowych „polskiego Disneylandu” - bielskiego Studia Filmów Rysunkowych z czasów największej jego świetności, kiedy powstawały w nim takie produkcje jak Reksio, Bolek i Lolek, Błękitny Rycerzyk;
– z szacunku do dorobku twórczego i międzynarodowych sukcesów męża Lechosława Marszałka fundatorka Fundacji imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio.

Zarząd Fundacji

Helena Filek-Marszałek / h.filek-marszalek@fundacjareksio.org /
prezes

Członkowie Rady Fundacji

Iwona Herszlikowicz

– kanclerz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, przyjaciółka artystów wspierająca ich działalność twórczą.

Ewa Konior-Zawalonka

– muzyk, pedagog, absolwentka muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Współpracowała z Wydziałem Kultury urzędu Miejskiego w Bielsku- Białej, brała aktywny udział w tworzeniu oraz realizacji projektów unijnych , m.in. Comenius, Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży, Młodzież w Działaniu.
Obecnie pracuje jako nauczyciel muzyki i wiedzy o kulturze.

Joanna Debernic

– absolwentka kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pracownik administracyjny Uniwersytetu Śląskiego.

Dominika Badura

– z zamiłowania i z zawodu polonistka propagująca starania niczym Don Kichot o zachowanie piękna języka polskiego wśród lokalnej młodzieży.

Maciej Muras

– nauczyciel, informatyk, propagator kultury Internetu jako narzędzia do komunikacji ze światem, przeciwdziałającego wykluczeniu społecznemu osób starszych.

Prawnicy Reksia

Tomasz Bielesz Junior /radca prawny, rzecznik patentowy/

– specjalista prawa własności intelektualnej o nieskazitelnych manierach prawdziwego dżentelmena nie z tej epoki.

Anna Chorążewska /adwokat/

– miłośniczka Konstytucji propagująca znaczenie jej aksjologii w codziennej interpretacji przepisów prawa.

Prawnicy Reksia wspólnie dbają o wykorzystanie marki pieska Reksia w sposób zgodny z intencją jego Twórcy – Lechosława Marszałka.